- Pagina Principală /
- D. Vladoi - Brizza Rose demisec 2023 - 0.75L, Alc: 12.5%
- Pagina Principală /
- D. Vladoi - Brizza Rose demisec 2023 - 0.75L, Alc: 12.5%
D. Vladoi - Brizza Rose demisec 2023 - 0.75L, Alc: 12.5%
ANUL DE RECOLTĂ: 2023
REGIUNE / ȚARĂ: MURFATLAR - DOBROGEA / ROMÂNIA
SOIUL / SOIURILE: CABERNET SAUVIGNON, FETEASCA NEAGRA, SYRAH, MERLOT
VOL. ALC.: 12.5%
VIN ROSE DEMISEC. Pasionat de viticultură și arta de a crea cele mai bune vinuri românești, Niculae Vlădoi a adus vițe hibride și nobile din Drăgășani și le-a plantat pe pământul din jurul satului Siminoc. Pasiunea domnului Vlădoi pentru vinuri a mers mai departe și în anii comunismului cu o mică viță ce se intindea în curtea casei.
După 1989, familia Vlădoi a redobândit proprietățile, a reluat producția de vin, iar în anii 2000 au fost făcute schimbări majore în ceea ce privește vița, sistemele de irigație, utilajele și aparatura pentru vinificare.
De pe cele 19 hectare ale Murfatlarului, hrănite de soarele generos și solul fertil, familia Vlădoi oferă o gamă variată de vinuri albe și roșii liniștite, dar și frizante. Gamele produse de Domeniul Vlădoi includ monosoiuri și cupaje, proaspete și maturate, din soiuri românești și soiuri populare la nivel internațional.
ASPECT: Roz-somon, cu reflexii aurii.
MIROS: Proaspăt, acidulat, cu note timide de fructe roșii completate scurt de condimente uscate.
GUST: Mineral, cu o dulceață echilibrată de mure acrisșoare și alte poame de pădure. Alcoolul discret, bine integrat, apoi condimentele, sunt acoperite de notele dulci și amărui cu remanență aproape medie.
ASOCIERE CULINARĂ: Un rose recomandat mereu rece, la mesele cu mâncăruri picante din bucătăria fusion.
TEMP. DE SERVIRE: 8 - 10°C.
| Soi strugure | Cupaj rose |
|---|---|
| Ţara de Origine | Romania |
| Regiune | Murfatlar - Dobrogea |
| Tip ambalaj | Sticla |
| Brand | Vladoi |
| An productie | 2023 |
| Culoare | Vin rose |
| Tip dulce | Demisec |
| Alcool | 12.5% |
| Litraj | 0,75L |
| Ingrediente | Vin linistit rose din soiul / soiurile de struguri Cabernet Sauvignon, Feteasca Neagra, Syrah, Merlot. |
| Alergeni | Contine sulfiti. |
| Atentionari speciale | Consumati cu moderatie, alcoolul dauneaza grav sanatatii. Nerecomandat femeilor insarcinate. Este interzisa vanzarea catre persoanele cu varsta sub 18 ani. |
| Energie | 46 Kcal |
*informatii nutritionale la 100 ml
Clienţii au achiziţionat şi
-
Fi-GA
Fi-GA - Juice Fiori di Guarana - 24 buc. x 0.25L - doza
Fi-GA este băutură funcțională produsă și îmbuteliată de Targa Ilva S.R.L. în Italia, zona Padova. Guaraná este ingredientul principal, cu efect de tonifiere și prevenire a stării de oboseală. Alături de efectele asupra psihicului și concentrării, Fi-GA are un rol important în diete hipo-energetice, mulțumită proprietăților revigorante, ce tind să diminueze stimulii de apetit.
În plus, despre Guaraná se știe că are proprietăți antioxidante (cele care inhibă procesul de ardere a grăsimilor) chiar și în cantități mici. Rețeta acestui sortiment include mai mult de 12% suc de fructe, așa că prezența vitaminelor și mineralelor este garantată.
Băutura Fi-GA nu trebuie confundată cu o băutură energizantă pentru că nu are nici un efect stimulator. Formula originală nu prezintă aditivi de cafeină, iar prezența acesteia în cantități foarte mici se datorează fructului de Guaraná, ce conține un procent natural din această substanță.
AROMĂ: Acidulat, cu astringență naturală, cucerită fulgerător de dulceața aromelor de fructe roșii, fructe tropicale și Guaraná.
214,90 RON+ 12,00 RON garanție SGR
-
Jagermeister
Jagermeister - Herbal Liqueur - 1L, Alc: 35%
În secolul al XIX- lea Wilhelm Mast era un producător de oțet din Germania, însă fiul său, Curt Mast a decis să ducă afacerea mai departe și să creeze un produs diferit. Astfel, în anii 1930, în orașul Wolfenbüttel din Saxonia Inferioară, Curt Mast a creat un lichior de plante care a fost la început o băutură de sărbătoare pentru vânători. După ani de cercetare și perfecționare, Curt a stabilit rețeta finală pentru un lichior din 56 de ingrediente naturale.
După mai bine de 80 de ani, lumea lui Curt s-a schimbat însă alchimia sa a rămas aceeași. Băutura conține ierburi, muguri, rădăcini și fructe de cea mai bună calitate, aduse din toată lumea, prelucrate în 4 amestecuri diferite, macerate, apoi amestecate din nou și ținute la maturat în butoi din stejar german timp de 12 luni.
După maturare, licoarea își spune povestea de fiecare dată, prin parfum și arome din patru colțurile ale lumii. Jägermeister este ingredientul de petrecere și voie bună, în club, sau cine știe, poate la o partidă de vânătoare, adânc în pădurea cerbului.
ASPECT: Roșu Burgundia.
MIROS: Savurat sec sau în cocktail-uri, Jägermeister este mereu impunător. Ingredientele naturale ale acestui lichior sunt concentrate inițial în note intense de ierburi și citrice care pregătesc o revelație.
GUST: În varianta clasică, Jägermeister este un lichior al contrastelor: condimentat, dulce și fructat, cu note din coajă de portocală zaharisită, nucșoară și piper negru.
FINISH: Piperat și fructat.
Producătorul recomandă păstrarea lichiorului Jägermeister la rece și consumul la o temperatură precisă de -18°C.
78,54 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Aperol
Aperol - Bitter aperitiv 1L, Alc: 11%
Aperol este rezultatul a șapte ani de eforturi ale fraților Luigi și Silvio Barbieri, din orașul italian Padua, care au moștenit compania în 1912 de la tatăl lor Giuseppe. Bitter-ul Aperol a devenit popular în perioada interbelică pentru tinerii activi, iar în deceniile următoare, după război, băutura fraților Barbieri a devenit un brand cunoscut în toată Italia, mai ales după ce a devenit ingredientul principal din Aperol Spritz, o variantă a clasicului mix venețian de vin alb cu apă carbogazoasă.
Între anii 1980-1990, Aperol a devenit un brand cosmopolit în statele europene. În anii 2000, după ce a fost cumpărat de grupul Campari, și-a continuat ascensiunea în popularitate și a devenit una dintre băuturile asociate cu stilul de viață italian.
După mai bine de 100 de ani băutura fraților Barbieri este produsă după aceeași rețetă secretă în fabrica din Padua. Aperol aduce o parte fascinantă din cultura Italiei prin distilatul fin, infuzat cu ierburi, rădăcini și extracte din portocală ce oferă arome perfect echilibrate.
ASPECT: Roșu deschis cu tonuri de rubin.
MIROS: Parfumul aduce din start aroma de alcool fin, coajă de portocală și un amestec bogat de ierburi aromatice armonizate cu un praf de vanilie.
GUST: Pe papile este puțin catifelat, rotund și tare, deși are doar 11% volum alcool. Imediat intervine corpolența echilibrată, compusă din portocala intensă cu note de ierburi ce amintesc de chinică, rubarbă și gențiană. Ierburile sunt urmate momentat de lemn verde ce dă un gust amar plăcut, apoi sărat.
FINISH: Gustul final este lung, vegetal și amar, exact așa cum trebuie să fie un bitter italian.
72,01 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Martini
Martini - Spumant Asti DOCG - 0.75L, Alc: 7.5%
REGIUNE / TARA: ASTI DOCG - PIEMONTE / ITALIA
SOIUL / SOIURILE: MOSCATO BIANCO
VOL. ALC.: 7.5%
VIN ALB SPUMANT DULCE. Martini, cel mai cunoscut brand al Italiei, în tot ceea ce poate fi vermouth și vin spumant, este întruparea unei scântei între două personalități ale anilor 1800: Alessandro Martini, un antreprenor inspirat și Luigi Rossi, un spirit creativ și pasionat. Cei doi au creat primele băuturi în 1863 în micul orășel Pessione, din zona Torino.
Compania Martini și-a dezvoltat afacerea și a exportat faimoasele băuturi în țări din Europa, America de Nord și alte continente. Băuturile Martini au devenit populare și apreciate în Europa boemă din Epoca Frumoasă, apoi din nou, înainte și după Al Doilea Război Mondial. În perioada modernă, Martini este prezent în arta și în cultura Italiei și a Europei, unde inspiră gusturi rafinate și un stil de viață bazat pe explorare.
Asti Martini este obținut din struguri Moscato Bianco crescuți pe colinele scăldate de soarele generos al zonei Piemonte din Italia. Strugurii albi din soiul Moscato sunt crescuți special pentru a fi storși și vinificați cu procent scăzut de alcool, pentru baza unui vin spumant proaspăt, revigorant și fermecător prin aromele sale naturale.
ASPECT: Galben-pal, cu reflexii verzui. Strălucitor, efervescent, cu perlaj fin, persistentMIROS: Proaspăt, floral și fructat (soc, mere verzi, pere, caise), cu accente de citrice.
GUST: Crocant și fructat de grapefruit, lămâie, caise și mere verzi. Aciditatea contribuie la corpolența acestui spumant și oferă un gust final ce lasă o senzație plăcută de fructe uscate, dulci.
ASOCIERE CULINARĂ: De consumat doar per se, foarte, foarte rece înainte de masă. Îl recomandăm și lângă preparatele din fructe de mare (sepia, raci, creveți, midii în vin alb), pregătite cu sosuri dulci pe bază de fructe exotice sau cu preparate principale din carne de pește slab, gătită pe grill, garnisită cu legume sote și aceleași tipuri de sosuri (dulci).
TEMP. DE SERVIRE: 6 - 8°C.
42,78 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
evian®
Evian - Apa minerala naturala (plata) - 24 buc. x 0.5L - rPET
Născută în inima Alpilor francezi, din apropierea oraşului Évian-leş-Bains, pe malul sud a lacului Geneva, printre munți şi ghețari, apa minerală naturală evian® trece printr-o călătorie lungă de 15 ani pentru a obține echilibrul său unic de minerale, datorită protecţiei realizate de rocile impermeabile.
Filtrată în mod natural de nisipuri şi ghețari, apa evian® curge la fel de pură precum natura a creat-o.
Esenţa purităţii apei Evian este dată de calitatea sursei din care provine aceasta, neatinsă de om sau de factorii de poluare.
evian® la 0,5L, în ambalaj rPET, din plastic 100% reciclat, este disponibil acum și în România!
Apa minerală naturală evian® lasă în urmă o nouă barieră în călătoria sa circulară, odată cu introducerea în portofoliu a noilor sticle fabricate din plastic 100% reciclat (un material cunoscut sub numele de rPET). Această inovație este acum disponibilă și în România.
138,53 RON+ 12,00 RON garanție SGR
-
S. Pellegrino
S. Pellegrino - Apa carbogazoasa - 24 buc. x 0.25L - sticla
Compania Sanpellegrino a fost fondată în 1899 și de mai bine de un secol grupul italian oferă lumii apă de cea mai bună calitate. În mai mult de 120 de state de pe cinci continente, grupul distribuie o gamă largă de produse non alcoolice și băuturi ușoare, in special ape minerale de calitate superioară.
Prin virtutea originilor și o legătură puternică cu tradițiile și cultura italiană, produsele Sanpellegrino aduc o interpretare perfectă a stilului de viață italian: starea de echilibru, toleranță, bună stare și gustul culinar rafinat.
Pentru a oferi publicului cea mai bună apă minerală carbogazoasă într-o sticlă perfectă, S. Pellegrino a colaborat cu bucătarul şef Davide Oldani şi designerii Pierro Lissoni şi Massimo Bottura. Cele trei personalităţi sunt cunoscute pentru creații, decoraţiuni interioare de avantgardă şi stil exclusivist, în proiectele din Italia şi alte state din Europa.
Cu o sticlă creată de profesionişti ai gastronomiei şi design-ului italian, tot ce mai rămâne este să savuraţi apa clară, pură, cu perlaj fin, simplu sau în mix-ul favorit.
139,33 RON+ 12,00 RON garanție SGR
-
Tohani
Mosia Tohani - Flori De Gheata Busuioaca, rose dulce - 0.375L, Alc: 11.5%
REGIUNE / ȚARĂ: DEALU MARE – MUNTENIA / ROMÂNIA
SOIUL / SOIURILE: BUSUIOACĂ
VOL. ALC.: 11.5%
VIN ROSE DULCE. Tohani este pământul bogat al României, oblăduit de oamenii locului, să ofere rod sănătos pentru vinuri pure. Tohaniul este locul în care se întâlnesc oamenii dăruiți artei vinului zi de zi, an după an, din 1773 până astăzi.
În podgoria din Dealu - Mare, toamna este caldă și lungă, iar atunci cînd scad temperaturile, și apar primele înghețuri, oamenii ies în vie și culeg ciorchinii de Tămâioasă Românească. De aceea, vinul alb, dulce, făcut pe moșia Tohani este numit Flori de gheață.
ASPECT: Rose floare de piersic.
MIROS: Busuioaca este delicată și fină prin parfumul său floral, oferit de trandafirii podgoriei și completat fructele roșii locale și fructe exotice.
GUST: O textură ușoară cu dulceață de trandafir subțiere, note de fragi, zmeură și litchi. Post gust mediu spre lung, răcoritor și numai bun într-o zi călduroasă.
ASOCIERE CULINARĂ: O alegere răcoritoare la gustările cu brânzeturi moi, prăjituri cu foietaj și sorbet de fructe roșii.
TEMP. DE SERVIRE: 10 - 12°C.
45,39 RON Începând cu: 40,85 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Tohani
Mosia Tohani - Flori De Gheata Tamaioasa Romaneasca - 0.375L, Alc: 10%
REGIUNE / ȚARĂ: DEALU MARE – MUNTENIA / ROMÂNIA
SOIUL / SOIURILE: TĂMÂIOASĂ ROMÂNEASCĂ
VOL. ALC.: 10%
VIN ALB DULCE. Tohani este pământul bogat al României, oblăduit de oamenii locului, să ofere rod sănătos pentru vinuri pure. Tohaniul este locul în care se întâlnesc oamenii dăruiți artei vinului zi de zi, an după an, din 1773 până astăzi.
În podgoria din Dealu - Mare, toamna este caldă și lungă, iar atunci cînd scad temperaturile, și apar primele înghețuri, oamenii ies în vie și culeg ciorchinii de Tămâioasă Românească. De aceea, vinul alb, dulce, făcut pe moșia Tohani este numit Flori de gheață.
După cum se sugerează în denumire, acest vin este obținut din soiul de struguri Tămâioasă Românească, lăsați în vie până la primele înghețuri, apoi culeși manual, sortați și macerați la temperatură controlată. Fermentarea alcoolică are loc în cisterne din inox, la temperaturi scăzute pentru a se stabiliza la o concentrație de 10% volum alcool și 220 de grame de zahăr per litru, în limitele valorilor stabilite pentru vinurile dulci.
ASPECT: Galben-pai, cu reflexii aurii.
MIROS: Buchetul este dulce, moderat în primele momente, cu arome de fructe albe, coapte, zarzăre, struguri, ananas copt, alune neprăjite și mirodenii.
GUST: Bolta și papilele sunt delectate de o structură onctuoasă, tipică unui vin din struguri recoltați târziu, dulci, cu note suplimentare de portocale, caise și fructe de la tropice (ananas, litchi). Aciditatea este echilibrată de zaharuri și aromele dulci pentru un gust final lung și licoros.
ASOCIERE CULINARĂ: Dulce, răcoritor și foarte ușor de savurat rece, ca un desert sau alături de produse de patiserie cu fructe.
TEMP. DE SERVIRE: 10 - 12°C.
58,56 RON Începând cu: 52,70 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Tanqueray
Tanqueray - London Dry Gin - 0.7L, Alc: 43.1%
Ginul Tanqueray a fost produs pentru prima dată în 1830, în Anglia, de Charles Tanqueray, care nu s-a temut să creeze o rețetă de gin cu ingrediente ce definesc stilul personalității sale și vremurile în care a trăit. În distileria Bloomsbury din Londra, Charles a reușit să dea viață ideilor sale într-un gin care este celebrat și astăzi pentru ingeniozitatea și profilul aromatic bogat.
În prezent, Tanqueray face parte din grupul Diageo, este produs în Scoția, în micul sat Cameronbridge, la vechea distilerie de whisky ce a aparținut familiei Haig. Pentru varianta clasică este folosită o bază de gin distilată de 4 ori și extracte din ingrediente naturale, cum este ienupărul, coriandrul şi rădăcina de Angelica. Aceste Ierburi și rădăcini sunt macerate până la 18 luni.
Ginul Tanqueray London Dry Gin oferă arome fine, elegante și exotice, ușor de savurat sec, într-un mix Gin & Tonic clasic sau într-o mulțime de cocktail-uri faimoase și elegante.
ASPECT: Clar.
MIROS: Frumos aromat de lemn de cedru, ulei de ienupăr și puțină coajă fină de lămâie.
GUST: Se simte foarte bine gustul de ienupăr, notele de condimente, coajă de portocală și lămâie, cu doar o urmă de anason stelat, ce lasă o impresie bună despre varitatea ingredientelor folosite la producție.
FINISH: Lung, plin, cu aromă clară de ienupăr.
79,09 RON+ 0,50 RON garanție SGR
TRANSPORT GRATUIT
în București și județul Ilfov
100% GARANTAT
importatori oficiali de bauturi fine
RETUR
garantăm returnarea imediată a banilor