- Pagina Principală /
- Absente - Absinthe Grande Absente 35mg - 0.7L, Alc: 69%
- Pagina Principală /
- Absente - Absinthe Grande Absente 35mg - 0.7L, Alc: 69%
Absente - Absinthe Grande Absente 35mg - 0.7L, Alc: 69%
Absintul este o băutură cu un grad ridicat de alcool și puternic aromatizată cu anason, pelin, fenicul și alte ierburi folosite în alimentație și medicina naturistă. În secolul al XIX-lea, absintul a fost băutura favorită a personalitaților din Europa și America de Nord. Efectele acestei băuturi au dat naștere unor incidente și povești ce au dus la interzicerea sa în anul 1915, în multe dintre statele europene și în SUA.
În Franța, interdicția absintului s-a încheiat în 1988, iar în 2011 a fost stabilit nivelul maxim de tujon: 35 mg/Kg pentru produsele destinate piețelor din Europa. Brand-ul Absente aparține producătorului francez Distilleries et Domaines de Provence, care deține în portofoliu și alte băuturi tari (pastis, grappa, gin).
Acest sortiment de absint e foarte aproape de rețeta originală de la începutul secolului trecut și conține cantitatea maxima de tujon (35 mg/Kg). La baza băuturii se află un amestec de alcool, infuzie de pelin, anason stelat, mentă și alte distilate din anason.
ASPECT: Verde clar.
MIROS: Domină aroma de absint cu note inconfundabile de camfor și mentol, urmate de note proaspete de anason și condimente.
GUST: Aroma de pelin cuprinde simțurile cu puterea unui fulger, de care se poate ține doar condimentele alese să curețe fiecare colț al gurii și să strecoare parfumul către sinusuri.
FINISH: Lung, cu gust de distilat tare și ierburi condimentate.
Ţara de Origine | Franta |
---|---|
Tip ambalaj | Cutie |
Brand | Distilleries et Domaines de Provence |
Atentionari speciale | Consumati cu moderatie, alcoolul dauneaza grav sanatatii. Nerecomandat femeilor insarcinate. Este interzisa vanzarea catre persoanele cu varsta sub 18 ani. |
Litraj | 0,7L |
Alcool | 69.0% |
Clienţii au achiziţionat şi
-
hangOFF
hangOFF - Shot cu vitamine - Soluția pentru mahmureală - 0.025L
hangOFF este un brand românesc creat de tineri energici și pasionați de sport, care au dorit să găsească o soluție pragmatică pentru a sporti activitatea după o noapte de distracție. Așa a fost creat hangOFF shot-ul de energie, soluția pentru mahmureală și partenerul care te ajută să depășești diminețile grele.
După o noapte de distracție în care ai savurat băuturile alcoolice preferate vrei sa te trezești dis de dimineață, fresh și pregătit pentru activitățile cotidiene. hangOFF contribuie din plin la îndeplinirea planurilor tale prin formula sa activă, patentată în Elveția.
Shot-ul hangOFF hidratează și oferă nutrienții necesari organismului prin formula sa ce include: extract de ceai, extract de guarana, extract de ghimbir, electroliți, cofeină și complex de vitamine (B1, B2, B3, B5, B6, B12, E, B7, C).
16,34 RON -
Coconaut
Young Coconut - Water Pure Young - 24 buc. x 0.32L - doza
Coconaut este 100% apă din nucă de cocos verde, crescută în Vietnam. În afară de gustul delicios, cele patru etichete, cu dioxid de carbon sau fără, au proprietăți extraordinare. Apa și nuca de cocos hidratează, revigorează, îmbunătățește imunitatea, digestia și oferă mai multă energie pentru orice activitate.
Toate aceste beneficii oferite de Coconaut sunt posibile mulțumită compușilor naturali din nuca de cocos și, bineînțeles, apă minerală. În fiecare sticlă sau doză de Coconaut, apa din nuci de cocos tinere oferă maxim 24 de calorii, cantități optime de potasiu, magneziu, vitamina C și acid folic.
AROMĂ: Doar apă deliciosă și cremoasă din nuci de cocos, savurată cel mai bine rece, într-o zi caldă de vară.
226,44 RON+ 12,00 RON garanție SGR
-
Hendrick's
Hendrick's - Gin Original - 0.7L, Alc: 41.4%
Hendrick’s Gin este un brand de gin produs de compania William Grant & Sons (William Grant & Fii), cunoscută pentru whisky-urile Glenfiddich din Scoția, regiunea Speyside. Tot în Scoția, în zona de sud, la distileria Girvan, este produs și Hendrick’s Gin.
Rețeta originală pentru acest gin a fost inventată în anii '90 de Lesley Gracie, o tânără din comitatul Yorkshire, angajată de William Grant & Sons pentru a dezvolta o gamă nouă de produse. Hendrick’s Gin Original este obținut prin infuzia tradițională cu ienupăr, trandafiri din Bulgaria, castravete și alte 11 ierburi, alese de Lesley, care este în prezent și maestrul distileriei Girvan.
Hendrick’s Gin Original este o băutură unică, ce merită savurată sec, sau în cocktail-uri clasice, cum ar fi: Hendrick’s Gin & Tonic, The Lesley Gracie și Clover Club.
ASPECT: Clar.
MIROS: Parfum bogat de cremă cu puțină limonadă, ienupăr, dulceață din petale de trandafir și castravete.
GUST: Cremos și savuros. Incredibil de proaspăt, cu note puternice de castravete, ienupăr și stejar. Se simt mai bine și aromele de fructe citrice și vanilie.
FINISH: Lung. Revigorant și floral.
153,23 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Kahlua
Kahlua - Lichior cafea - 0.7L, Alc: 20%
Kahlúa este un lichior produs pentru prima dată în 1936, în Mexic, de doi prieteni care au avut ideea de a amesteca cafea Arabica cu alcool pentru a obține un lichior unic. La numai 4 ani de la începerea producției Kahlua a fost exportantă în S.U.A., iar până în anii 1980 a devenit cel mai popular lichior de cafea din lume.
Lichiorul de cafea Kahlua este produs și astăzi în regiunea rurală din Veracruz, Mexic, din cele mai naturale ingrediente locale. Cafeaua Arabica, prăjită și măcinată, este amestecată cu apă și alcool distilat din trestie de zahăr. După această fază se adaugă vanilie și caramel apoi băutura este lăsată să se odihnească câteva luni înainte de îmbuteliere.
Lichiorului mexican este cea mai bună alegere pentru cocktail-uri, topping în deserturi cu îngheţată, prăjituri, sau adăugat în cacao fierbinte, ori în cafeaua de zi cu zi.
ASPECT: Maro închis. Opac.
MIROS: Arome de cafea, ciocolată și vanilie. Ciocolata neagră concurează frumos cu aroma de cafea proaspăt măcinată și păstrează o intensitate echilibrată.
GUST: Puțin siropos și dulce. Alături de ciocolata neagră și cafea apare vanilia și doar o urmă de fum.
FINISH: Foarte lung, cu note de cafea mocha și ciocolată albă.
78,69 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Ocean Spray
Ocean Spray - Juice Cranberry, 1L - Tetra Pack
Ocean Spray este un brand american de sucuri și alte produse dulci obținute din merișoare furnizate de o cooperativă din sute de crescători aflați în statele din America de Nord și America de Sud.
Compania cu sediul în statul Massachusetts, a fost înființată în 1930 de trei crescători individuali care și-au adus culturile laolaltă pentru a obține produse noi și delicioase. Primul dintre aceste produse a fost sosul de merișoare în ambalaj de metal. După primii 10 ani de activitate și o cooperativă ce includea deja crescători din alte 3 state americane, Ocean Spray a extins gama de produse obținute din merișoare și a fost primul producător care a oferit americanilor suc din micile fructe roșii.
În prezent, Ocean Spray oferă o gamă impresionantă de sucuri produse din merișoare dar și sucuri din amestec de merișoare și alte fructe, clasicul sos de merișoare, fructe prospete, ambalate, fructe confiate, s.a.
AROMĂ: Suc dulce-acrișor, în care se simte pulpa de merișoare. Aciditate și corpolența acestui suc este ușor de asociat cu mâncăruri rafinate şi delicate, care posedă o reală putere aromatică. De asemenea, este o sursă naturală de vitamina C și un excelent ingredient pentru cocktail-uri.
13,92 RON -
Arizona
Arizona - Ice Tea Green Tea Honey 12 buc x 0.45L - PET
Arizona este un producător de băuturi răcoritoare din Statele Unite ale Americii, care și-a început activitatea în 1992 în orașul New York, cartierul Brooklyn. Încă de la începutul anilor 1990, americanii au produs ceaiuri reci, gustoase, obținute din ingrediente de calitate și comercializate în ambalaje cu design unic.
După 27 de ani de activitate, Arizona este unul dintre cele mai cunoscute brand-uri de ceaiuri reci și sucuri, cu o gamă variată de produse și prezență constantă pe piața din S.U.A, dar și în statele europene.
AROMĂ: Savurați o băutură delicioasă și gustoasă, oricând doriți, fără aport de calorii, în această variantă cu zero zahăr.
76,96 RON+ 6,00 RON garanție SGR
-
Monkey 47
Monkey 47 - Dry Gin - 0.5L, Alc: 47%
Ginul Monkey 47 este inspirat de rețeta lăsată de Montgomery ‘Monty’ Collins, un comandant de escadrilă din aviația militară britanică, postat la Berlin, după Al Doilea Război Mondial. La grădina zoologică din Berlin ofițerul s-a îngrijit de o maimuță, iar după ce a fost trecut în rezervă s-a mutat într-o locuință din Pădurea Neagră.
În anii '60, la vechea reședință a lui Monty a fost găsită o sticlă cu gin de producție proprie, schițele unei etichete cu maimuță și o scrisoare cu detalii despre ingrediente.
Așa cum sugerează numele, ginul este produs din numai puțin de 47 de ingrediente. O parte dintre acestea au fost alese de ofițerul britanic după experiențele din copilăria petrecută în India, o altă parte au fost alese chiar din Pădurea Neagră ‘curtea proprie’, care i-a oferit inspirație. În 2008 Distileria Pădurea Neagră a adoptat rețeta ofițerului și a denumit gin-ul Monkey 47.
ASPECT: Clar.
MIROS: Suc de lămâie, tonic cu lime și roiniță, împroaspătat de eucalipt și lemn de conifere. Este prezent și parfumul de lavandă și pin proaspăt tăiat, ce poate fi “trezit” cu puțină apă.
GUST: Curat, revigorant, prin notele de lime, rășină de pin și eucalipt, note de ierburi, lemn dulce și cardamom.
FINISH: Lămâie zemoasă, roiniță, pin și note persistente de cardamom.
143,04 RON+ 0,50 RON garanție SGR
-
Granini
Granini - Natural 100% Juice portocale - 6 buc. x 1L - PET
Granini a fost creat în 1965 în Germania, Bielefeld, de Heinz Schürmann, un afacerist inspirat de cultura și stilul de viață italian al acelor vremuri. Heinz Schürmann și-a numit produsul ‘granini Trinkfrucht’ („fruct de băut”), iar până la sfârșitul anilor '60 acesta și-a creat o imagine pentru sucurile sale.
În anii '70 și '80 Granini a fost exportat în multe state din Europa. Anii '90 au adus noi sortimente pentru brand-ul din Germania, iar din 2006 a intrat și pe piața din România. Granini continuă inovația pentru calitate și producția de sucuri din cele mai bune fructe și ingrediente naturale.
Pentru băuturile Granini, sunt folosite numai portocalele crescute în natură, care se bucură de atingerea plăcută a soarelui, din teritoriile Spaniei şi Braziliei. Portocalele variază în gust de la extrem de dulce până la acru intens. La Granini, soiurile sunt alese cu grijă, pentru un suc cu gust de portocală cât mai plăcut.
AROMA: Răsfăţul deplin cu un conţinut foarte mare de fruct. Cu pulpă delicioasă din portocalele coapte de soare. Un suc delicios, ce poate a fi savurat simplu, cu gheață, în băuturi fără alcool, în cocktail-uri elegante cu vodcă, lichior de ierburi aromate, tequila, vin spumant, sherry sau lillet blanc.
88,98 RON+ 3,00 RON garanție SGR
-
Granini
Granini - Natural 100% Juice portocale - 12 buc. x 0.25L - sticla
Granini a fost creat în 1965 în Germania, Bielefeld, de Heinz Schürmann, un afacerist inspirat de cultura și stilul de viață italian al acelor vremuri. Heinz Schürmann și-a numit produsul ‘granini Trinkfrucht’ („fruct de băut”), iar până la sfârșitul anilor '60 acesta și-a creat o imagine pentru sucurile sale.
În anii '70 și '80 Granini a fost exportat în multe state din Europa. Anii '90 au adus noi sortimente pentru brand-ul din Germania, iar din 2006 a intrat și pe piața din România. Granini continuă inovația pentru calitate și producția de sucuri din cele mai bune fructe și ingrediente naturale.
Pentru băuturile Granini, sunt folosite numai portocalele crescute în natură, care se bucură de atingerea plăcută a soarelui, din teritoriile Spaniei şi Braziliei. Portocalele variază în gust de la extrem de dulce până la acru intens. La Granini, soiurile sunt alese cu grijă, pentru un suc cu gust de portocală cât mai plăcut.
AROMA: Răsfăţul deplin cu un conţinut foarte mare de fruct. Cu pulpă delicioasă din portocalele coapte de soare. Un suc delicios, ce poate a fi savurat simplu, cu gheață, în băuturi fără alcool, în cocktail-uri elegante cu vodcă, lichior de ierburi aromate, tequila, vin spumant, sherry sau lillet blanc.
72,73 RON+ 6,00 RON garanție SGR
-
Arizona
Arizona - Iced Tea Pomegranade - 12 buc. x 0.45L - PET
Arizona este un producător de băuturi răcoritoare din Statele Unite ale Americii, care și-a început activitatea în 1992 în orașul New York, cartierul Brooklyn. Încă de la începutul anilor 1990, americanii au produs ceaiuri reci, gustoase, obținute din ingrediente de calitate și comercializate în ambalaje cu design unic.
După 27 de ani de activitate, Arizona este unul dintre cele mai cunoscute brand-uri de ceaiuri reci și sucuri, cu o gamă variată de produse și prezență constantă pe piața din S.U.A, dar și în statele europene.
Pentru această variantă, Arizona a reușit să aducă puterea naturală a antioxidanților din rodie și a ceaiul verde într-un amestec sănătos și extraordinar de gustos.
AROMĂ: Rodia dulce-amăruie și ceaiul verde oferă un amestec potrivit pentru un moment de relaxare în care doriți o băutură fără alcool, răcoritoare, răcită, ori savurată cu gheață la discreție.
91,48 RON+ 6,00 RON garanție SGR
TRANSPORT GRATUIT
în București și județul Ilfov
100% GARANTAT
importatori oficiali de bauturi fine
RETUR
garantăm returnarea imediată a banilor